Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
29-07-2022 11:38:48

Niğde Heyetimizin Ziyaretleri Basında Geniş Yer Buldu

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ziyaretler ile ilgili Niğde Anadolu Haber'e Röportaj veren İl Başkanımız Ömer Kılıç verdiği röportajda ziyaretlere ait değerlendirme ve görüşlerini aktardı.

 

Niğde Anadolu Haber Gazetesi Haberinde Şu Açıklamalara Yer Verdi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’den, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ise Ankara’dan Niğde’ye müjde üstüne müjde verdi. İl Başkanı Kılıç, görüşmelerde maddi değeri çok yüksek kazanımlar elde ettiklerini açıkladı.
ÖNEMLİ KAZANIMLAR
AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Niğde heyetlerinin Kayseri ve Ankara’daki görüşmelerinin detaylarını Anadolu Haber’e açıkladı. İl Başkanı Ömer Kılıç, stadyum projesinden, Niğde’nin IPARD kapsamına alınmasına, Andaval Yükleme Merkezi’nden Kale Projesine, ruhsatsız su kuyularıyla ilgili sorundan Kiraz Alım Merkezi Projesine kadar önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.
IPARD MÜJDESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Niğde stadyumu projesinin yeniden ihale edilmesi yönünde talimat verdiğini bildiren İl Başkanı Ömer Kılıç, Niğde’nin uzun yıllardır özlemle beklediği IPARD Projesi için de Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin, “En kısa zamanda Niğde’miz IPARD’ a kavuşacaktır” dediğini aktardı. Kılıç, “Ankara’dan heybemiz dolu döndük” dedi.

AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Kayseri’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ve Ankara’da Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile gerçekleştirdikleri görüşmelerden Niğde için çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Niğde stadının ihalesinin yeniden yapılması talimatını verdiğini belirten İl Başkanı Kılıç, Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyarette ise Niğde’nin yıllardır beklediği IPARD’a ilimizin de dahil olma yolunda önemli bir adım atıldığını kaydetti.
İl Başkanı Ömer Kılıç, ziyaretlerden elde edilen kazanımların haricinde, Niğde’yi yapılması planlanan yeni projeler yeni yatırım programlarıyla ilgili önemli açıklamalar da yaptı.
İl Başkanı Kılıç, hem Kayseri hem de Ankara ziyaretlerinde, stadyum, IPARD, ruhsatsız su kuyuları, Bor OSB, Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi, Andaval yükleme merkezi, kale projesi, Totari göleti, kiraz alım merkezi, Güneş Enerji Sistemi (GES) gibi projelerin Niğde’ye kazandırılması yönünde önemli adımlar atıldığını belirtti.


AK PARTİ HEYETİNİN KAYSERİ ZİYARETİ
AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Kayseri’de açılışlar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Niğde heyeti olarak görüşme fırsatı bulduklarını belirtti. . Başkan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Niğde’de yapılan ve yapılacak olan yatırımları değerlendirdiklerini söyledi.
“CUMHURBAŞKANIMIZA TALEPLERİMİZİ İLETTİK”
AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Niğde’de devam eden projeler hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile istişarede bulunduklarını ifade etti. Kılıç, “Kayseri’de Sayın Cumhurbaşkanımız büyük yatırımların müjdesini verdiği için, bizde Niğde heyeti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılama ve istişare etme ortamı bulduk. Bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizde Niğde heyeti olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza taleplerimizi ilettik” diye konuştu.
STADYUM YENİDEN İHALEYE ÇIKIYOR
İl Başkanı Ömer Kılıç, Niğde 5 Şubat Şehir stadyumun yıkılmasıyla birlikte ihaleyi alan firmanın fiyat artışlarından dolayı sözleşmeyi feshettiğini ve stadyum projesinin yeniden ihaleye çıkacağını açıkladı. Başkan Kılıç, “En büyük dile getirilen sorunlardan birisi stadyumdu. Stadyum ihalesi bilindiği gibi bir buçuk yıl önce yapılmıştı. Eski stadyum yıkıldı, ihaleyi alan firma geldi ve başladı. Zeminle ilgili bir sıkıntı çıkmıştı, zemin iyileştirmesi yapıldı. Fiyat artışlarından dolayı yeni çıkan kanun gereği de ihaleyi alan firma, ihaleyi feshetti. Gençlik ve Spor Bakanımızla hemen iletişime geçtik ve tekrar ihale edileceğini söyledi. Yakın bir zamanda yeni stadyumumuzu Niğde halkımıza kazandırmak için ihaleye çıkacağız. Niğde halkımız bu konuda içlerini rahat tutsunlar” şeklinde konuştu.
“NİĞDE’MİZ IPARD’A KAVUŞACAK”
İl Başkanı Ömer Kılıç, Ankara’da ise Niğde heyeti olarak Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi ziyaret ettiklerini anlattı. Ziyarette kendisiyle birlikte Niğde Valisi Mustafa Koç, Milletvekili Selim Gültekin, Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Teksin’in de bulunduğunu belirten Kılıç, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Niğde’nin IPARD’ı hak ettiğini ve gerekli çalışmaların yapılacağını söylediğini ifade etti. Kılıç, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci, Niğde’ye geldiğinde söylediğimiz bir IPARD konusu vardı. IPARD 1993 yılında çıkmış ve Avrupa Birliği proje kapsamında iller dahil edilmişti ve Niğde yoktu. Bizde tarım şehir Niğde olarak dâhil olmayı istemiştik. Sayın Bakanımızda buna olumlu baktı. En kısa zamanda Avrupa Birliği toplantısında bunu dile getireceğini ve Niğde’nin de dahil edileceğinin sözünü almıştık. İl Başkanları toplantısına gittiğimde de ben konuyu Cumhurbaşkanımıza da ilettim. Cumhurbaşkanımız Niğde için gerekli talimatları da vermişti. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette bunu Bakanımıza sorduk ve hiçbir sıkıntının olmadığını, IPARD’ı Niğde’nin hak ettiğini, gerekli çalışmanın yapılacağını söyledi. En kısa zamanda Niğde’miz IPARD’a kavuşacak inşallah. Tarımla ilgili projelerde maddi destekler vardı. Çıkan veya çıkmayan projeler vardı. Bunlar için Sayın Bakanımızdan destek istedik ve ekiplerin çalışma yapacağını söyledi”
“TOTARİ GÖLETİ İÇİN DESTEK İSTEDİK”
AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Çamardı İlçesindeki Totari göleti için Bakan Kirişci’den destek istediklerini söyleyerek, “Çamardı ilçesindeki Totari göleti için de Sayın Bakanımız ekipleri gönderecek. Totari göleti zaten proje kapsamına alınmıştı. İhale sürecinin hızlandırılması için Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci’den destek istedik. Onun da sözünü aldık” dedi.
DARBOĞAZ KÖYÜNE KİRAZ ALIM MERKEZİ KURULACAK
Darboğaz ve Kılan köylerinin yıllık 40 bin ton kiraz üretimi gerçekleştirdiğini açıklayan İl Başkanı Kılıç, Darboğaz köyüne kiraz alım merkezi yapılacağının müjdesini verdi. Başkan Kılıç, “Ulukışla ilçemizi ilgilendiren Darboğaz ve Kılan köylerimiz yıllık 40 bin tonu bulan bir kiraz üretimimiz var. Kiraz yurt dışına özellikle ihraç edilen bir ürün. Bununla ilgili de kiraz alım merkezi yaptırmak için talebimizi ilettik. Sayın Bakanımızda bu konuyu çok olumlu karşıladı. Orada kiraz üreten bir vatandaşlarımız için, direk alım merkezinden ihracatın yapılması talebiyle bir alım merkezi projesi sözünü aldık. Sayın Bakanımızda gerekli talimatları verdi. Ulukışla ilçemize de hayırlı uğurlu olsun. En kısa sürede de Darboğaz köyümüze kiraz alım merkezini kazandıracağız” ifadelerini kullandı.
BOR BESİ OSB YATIRIM PROJESİNE ALINACAK
AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nin 2022 yatırım projesi için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den, söz aldıklarını ifade etti. Başkan Kılıç, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci’ye, Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi konularını ilettik. Bor OSB’miz şuanda çok fazla yatırım alan bir bölge. Şuanda Niğde’de dört adet Organize Sanayi Bölgesi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Niğde 2. Organize Sanayi Bölgesi. Tüzel kişiliği bitti, alt yapı projeleri de bitmek üzere. En kısa sürede projeler bittikten sonra ihaleye çıkacağız, alt yapısı yapılacak ve yatırımcılarla buluşturacağız. Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nin de tüzel kişiliği 2021 yılında sağlandı. 2022 yatırım projesi için de Tarım ve Orman Bakanımızdan sözünü aldık. Aynı zamanda Bor OSB’de yatırımcı fazla olduğu için arazi yetmiyor. Genişleme alanı sahası için yakında bir mera alanı var, onunla ilgili de sayın bakanımıza taleplerimizi ilettik. Yine ekip gönderileceğini ve gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra uygunsa Bor OSB’nin de genişlemesi için sözünü aldık” şeklinde konuştu.
RUHSATSIZ SU KUYULARI BAKAN’A ANLATILDI
Niğde’nin en büyük sorunlarından biri olan ruhsatsız su kuyularını hakkında da Tarım ve Orman Bakanı ile görüştüklerini belirten Başkan Kılıç, “Ruhsatsız su kuyuları problemleri Niğde’mizin kanayan yarası ve yıllardır dile getiriliyor. Vahşi sulamayla çok fazla yer altı suyu çekiliyor ve ileride sıkıntılar yaşamamak için kapalı sulamaya geçiyoruz. Sayın Bakanımız Niğde’ye geldiğinde de bu problemi kendisine ilettik, ziyaretimizde de hatırlattık. Bu konuda çalışmanın olacağını da Sayın Bakanımız söyledi. İnşallah bu konuda da destek alacağımızı ümit ediyoruz. Niğde’de tarım sektörü çok olduğu için hibe projelerinde ruhsat aranıyor. Ruhsat olmadığı içinde çiftçilerimiz hibe projelerinden eksik yararlanabiliyor”
GES İLE ÇİFTÇİLER BEDAVA ELEKTRİK KULLANACAK
Güneş Enerji Sistemi (GES) ile çiftçilerin kendi elektriğini üreteceğini açıklayan İl Başkanı Ömer Kılıç, kış aylarında da üretilen elektriğin MEDAŞ aracılığıyla satılabileceğini söyledi. Kılıç, “Özellikle bu GES projelerinde tarımda yüzde 1 buçuğu aşmamak kaydıyla çiftçilerimiz kendi elektriğini kendileri üretebilecek. Yazın kullandığı elektriğe para ödemeyecek. Kışında ürettiği elektriği MEDAŞ aracılığıyla satabilecek. Bu konuda Ziraat Bankasının sıfır faizli kredi desteği de var. İnşallah çiftçilerimiz bunu da değerlendirirse hem yatırıma döner, hem de cebinden para çıkmadan sulama işini halletmiş olurlar diyorum”
AK Parti İl Başkanı Kılıç, Anadolu Haber Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Niğde’de hayata geçirilecek olan bazı önemli projelerden de bahsetti.
KALE PROJESİ DEVAM EDİYOR
Niğde’yi kültürel anlamda önemli bir yere getirecek Kale projesinin devam ettiğini belirten AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, “Ankara’daki çalışmalarımızda Niğde heyeti olarak toplu bir şekilde gidiyoruz. Özellikle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza bu yıl ikinci ziyaretimizi gerçekleştirdik. Tüm Belediye başkanlarımızla, Milletvekillerimizle, İl Genel Meclis Başkanımızla ziyaret gerçekleştirdik. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’da bizi hemşeri olarak görüyor. Niğde’mizi çok seviyor ve önemsiyor. Özellikle kale projesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla büyük bir projeye imza atılmıştı. Şuanda çalışmalar devam ediyor, bu projemizde her hangi bir aksama yok. Sadece 11 adet parselde sıkıntılı bir konu var, o da çözülecek. Tapuların yüzde 80’i Niğde Belediyesi’ne devredilmiş durumda. Belediyemizin yıktığı binaların hepsi tapulu malı. Orada tarihi binalar korunuyor. Kale projesini gerçekleştikten sonra Niğde’ye büyük bir ivme kazandıracağız. Niğde’nin hak ettiğinden fazlasıyla bu projeyle almaya gayret göstereceğiz” dedi.
ANDAVAL YÜKLEME MERKEZİ İHALEYE ÇIKIYOR!
Daha önce yapılan ihalenin iptal edildiğini ve Andaval Yükleme Merkezi için 16 Ağustos 2022 tarihinde yeniden ihaleye çıkılacağını belirten AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, “Andaval yükleme merkezi konusunu il Başkanları toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmiştim. İhaleye çıkıldı, fiyat artışlarından dolayı ihaleye iki firma katıldı ve aşırı yüksek teklif verdikleri için ihale iptal oldu. 16 Ağustos 2022 tarihinde Devlet Demir Yollarımız tekrar ihale yapacak. İhaleye giren firma olursa da inşallah en kısa sürede Andaval yükleme merkezi projemiz gerçekleşecek”

KILIÇ: “DURMAK YOK YOLA DEVAM”
Biz AK Parti olarak bir seçim bittikten sonra bir sonraki seçimin hazırlıklarına başlayan bir partiyiz diyen AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, “Bu sebeple bir her zamana sahalardayız. Çalışmalarımıza yoğun bir tempo devam ediyoruz. Sayın Milletvekillerimiz de Meclisin tatile girmesinden dolayı şuanda Niğde’mizdeler. Köy, belde, kasaba, ilçe ziyaretlerimize, esnaf ziyaretlerimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bundan dolayı ben Milletvekillerimize de teşekkür ediyorum. Önce Niğde halkımızın menfaatleri doğrultusunda çalışıyoruz. İnşallah biz Niğde’mizi hak ettiği yere taşımaya çalışacağız. Belediye Başkanımız Emrah Özdemir’in adaylık sürecinde bir sözü vardı ‘Niğde bir büyük şehir değil ama, büyükşehir olma yolunda çalışacağız’ demişti. Bizde bu söze layık olabilmek için Niğde heyeti olarak çalışıyoruz. Niğde’nin menfaati oldu mu hep birlikte birlik beraberlik içinde hareket etmeyi bilmemiz gerekiyor. Bu çalışmalar neticesinde de hep meyvelerini aldık. Bundan sonra da Niğde halkı için gece gündüz demeden çalışacağız. Durmak yok, yola devam diyoruz” diye konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.