• ×

  Alpaslan Kavaklıoğlu

  Alpaslan Kavaklıoğlu, 10 Mart 1962'de Niğde Bor'da doğdu. Babasının adı Vedat, annesinin adı Melahat'tır.

  Mülki İdare Amiri; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Milli Güvenlik Akademisini bitirdi.

  1986 yılından itibaren değişik ilçelerde kaymakamlık; Erzincan ve Sakarya’da deprem dönemlerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığında Daire Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü olarak görev yaptı.

  İngiltere’de dil ve kamu yönetimi, Japonya’da afet yönetimi, bölgesel kalkınma ve yeniden yapılanma, Tayvan’da toplum kalkınması konularında uzun dönem eğitimler aldı.

  24. ve 25. Dönemde Niğde Milletvekili seçildi. Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığı, İçişleri Komisyonu Üyeliği (Sözcü), Milli Savunma Komisyonu Üyeliği (Sözcü), Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Parlamentolararası Birlik Grubu Türk Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu.

  Halen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Japonca bilen Kavaklıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  Erdoğan ÖZEGEN

  29 Kasım 1965'de Niğde de doğdu. Baba adı Mustafa , anne adı Zeynep’tir

  Lise Mezunu olan Özegen halen Anadolu Üniversitesi Kamu yönetiminde öğrenimine devam etmektedir.

  1995-2002 Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarım Konseyi Üyeliği, 2007-2011 TOBB Kurumsal İlişkiler Baş Danışmanlığı, 2011-2014 TOBB  Etü İkiz Kuleler Teknolo Merkezi  A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB ETÜ  Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekillliği, ATO Meclis Üyeliği ve TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

  22.Dönemde AK Parti Niğde Milletvekillliği yaptı. 25. Dönemde tekrar AK Parti den Niğde Milletvekili seçildi.

  Orta derecede İngilizce bilen Özegen evli ve 3 çocuk babasıdır.